WYCIECZKA W BIESZCZADY

W przeddzień Bożego Ciała, 07 czerwca 2023 r. dzieci z oddziału 0 oraz klas I, II, III były na wycieczce szkolnej w Bieszczadach, a dokładnie w Myczkowcach, Uhercach i Lesku.

W Myczkowcach mieliśmy okazję obejrzeć z bliska jak żyją niektóre zwierzęta w mini zoo np. daniele, sarenki, papużki i żółwie, kozy, lamy.

Następnie obejrzeliśmy wystawę zwierząt żyjących w Bieszczadzkim Parku Narodowy, mieszcząca się w jednym z budynków na terenie mini zoo. Zwiedziliśmy tutaj też Park Miniatur a w nim miniaturki świątyń z terenu Bieszczad.

Wielką atrakcją dla dzieci było zwiedzenie Chatki Wariatki w Uhercach – domu do góry nogami. Tu okazało się, że praw fizyki nigdy nie da się przeskoczyć. Jak to możliwe, aby chodzić po suficie, a meble wisiały nam nad głowami? Wszystkim kręciło się w głowach. Nie można było prosto ustać. Śmiechu i radości było przy tym wiele.

Następnie pojechaliśmy do Piernikowej Chatki w Lesku, gdzie wszyscy mieli okazję wziąć udział w samodzielnym wykonaniu i upieczeniu pierników, które na pamiątkę wzięliśmy do domów.

Mimo, że pogoda nam nie dopisywała, bo co chwilę padał deszcz- to dobre humory nas nie opuszczały.

Na koniec wycieczki zajechaliśmy do McDonaldsa w Sanoku, gdzie nasze Panie zafundowały każdemu pyszny zestaw

Happy Meal.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki.

Już pytaliśmy nasze Panie, czy, gdzie i kiedy znów pojedziemy?

Teresa Kowalczyk-Bieńczak