O SZKOLNYM KINIE SŁÓW KILKA…

W bieżącym szkolnym w naszej szkole, a dokładniej w czytelni, powstało kino. Pomysł narodził się już wcześniej, ale został urzeczywistniony we współpracy z uczniami tworzącymi młodszą grupę plastyczną. Kino o nazwie KaMiRoFaBraKa zawdzięcza swoją nazwę pierwszym sylabom imion założycieli, czyli: Kasia Fuksa, Milena Kowalczyk, Roksana Karwaj, Fabian Rodzinka, Brajan Kędra, Karol Rozmus.

W drugim półroczu do ekipy dołączyli również: Oliwier Dudziak i Michał Wiech. Wyświetlane, na namalowanym przez ucznia Wojtka Florczaka na ścianie ekranem w formie klatki filmowej, cieszyły się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodszych uczniów naszej szkoły. Filmy wyświetlane były na dużej przerwie trzy razy w tygodniu, a w ofercie okołofilmowej można było również zakupić przygotowywany przez ekipę filmową popcorn oraz soczki.

Powstałe kino, wspólne oglądanie filmów okazało się być ciekawą propozycją dla uczniów.