PASOWANIA NA UCZNIA I CZYTELNIKA

2 lutego 2021r. odbyła się w naszej szkole uroczystość „Pasowania na ucznia”.
Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły.

Ze względu na pandemię, uroczystość odbyła się w tym terminie i bez udziału rodziców oraz kolegów
i koleżanek ze starszych klas.

Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez dyrektora szkoły Karola Stankiewicza. Pierwszaki przyrzekały być dobrymi
i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, sprawiać radość rodzicom
i nauczycielom. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne, plakietki oraz słodkie rożki i statuetki przygotowane przez rodziców.

To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

Pasowanie na Ucznia klasy pierwszej nie było jedynym pasowaniem tego dnia. Pierwszoklasiści złożyli również Przyrzeczenie Czytelnika i stali się oficjalnie pełnoprawnymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Oficjalnie? Tak, ponieważ to wyjątkowo czytająca grupa uczniów nieoficjalnie gości w szkolnej bibliotece prawie od początku. roku.

Na pamiątkę pasowania czytelnicy otrzymali pamiątkowe książki oraz imienne zakładki.

B. Gołąb
D. Długosz