KONKURS GRABOROBOTY W GRABOWNICY STARZEŃSKIEJ

31.01.2023 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV edycji konkursu „Graboroboty”. Szkołę reprezentowały dwie drużyny SP Górki 1 w składzie: Paweł Cichoń, Wiktor Lorenc, Kacper Śliwiak i SP Górki 2 w składzie: Amelia Graboń-Hafid, Katarzyna Graboń, Gabriela Surowiak. Dla drugiej drużyny był to debiut w konkursie.

Zawody poległy na zaprogramowaniu wcześniej zbudowanego robota do wykonywania odpowiednich zadań na stole turniejowym. Zadania były punktowane, drużyny rywalizowały ze sobą w pojedynkach indywidulnych. Pierwszym etapem turnieju była faza grupowa, w której nasze drużyny poradziły sobie świetnie. Drużyna SP Górki 1 wyszła z fazy grupowej na 2 miejscu natomiast SP Górki 2 na 5 miejscu. W fazie finałowej turnieju drużyna SP Górki 1 przegrała w półfinale zajmując ostatecznie 3 bardzo wysokie miejsce w turnieju. Grupa SP Górki 2 zajęła ostatecznie 7 miejsce na 12 drużyn.

Wszystkim zawodnikom towarzyszyła miła atmosfera zawodów, rywalizacja oraz wymiana doświadczeń.

Gratulujemy naszym drużynom i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach!