TURNIEJ – WALKI ROBOTÓW

18 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Górkach odbył się turniej WALKI ROBOTÓW. Uczniowie sterując robotem za pomocą tabletu z przeznaczonym do tego oprogramowaniem mieli za zadanie wypchnąć przeciwnika (drugiego robota) z „ringu” – obszaru, w którym roboty mogły się poruszać. Zwycięzcą turnieju zostawała drużyna, która najlepiej poradziła sobie w sterowaniu robotem.

W turnieju uczestniczyli uczniowie klas 4 – 8, którzy w wyniku losowania zostali przydzieleni do poszczególnych drużyn. Turniej składał się z fazy grupowej – grupa A i B, w której uczestniczyło 10 drużyn. Każda z drużyn w swojej grupie wykonała 8 pojedynków i ostatecznie do fazy półfinałowej awansowały 4 drużyny:

Grupa A:

Adam Cichoń, Dawid Florek – Oliwia Florek, Filip Wysogląd

Grupa B:

Norbert Tympalski, Julia Bania – Wiktor Farbaniec, Natalia Kędra

W fazie półfinałowej każda z drużyn stoczyła po trzy pojedynki i dwie drużyny awansowały do finału.

Walka o trzecie miejsce przebiegała w napiętej atmosferze i ostatecznie drużyna: Adam Cichoń, Dawid Florek zajęli trzecie miejsce, natomiast drużyna: Norbert Tympalski, Julia Bania uplasowała się na czwartym miejscu.

W finale uczestniczyły drużyny:

FINAŁ

Oliwia Florek, Filip Wysogląd – Wiktor Farbaniec, Natalia Kędra

I miejsce w turnieju zajęła drużyna w składzie: Wiktor Farbaniec, Natalia Kędra, natomiast Oliwia Florek i Filip Wysogląd zajęli drugie miejsce.

Szczególne podziękowania należą się organizatorom turnieju – uczniom klasy ósmej, a byli nimi – Paweł Cichoń, Wiktor Lorenc i Kacper Śliwiak. Chłopcy spisali się na medal organizując, sędziując i koordynując cały turniej. Duże brawa!!!

Fotorelację z turnieju wykonano aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” oraz medale turniejowe zostały wydrukowane na drukarce 3D, również zakupionej w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

A. Mazurek