ŚWIAT W BARWACH, DŹWIĘKACH I SMAKACH JESIENI

Pierwsze tygodnie nauki w klasie 2. poświęcone były przede wszystkim jesiennej tematyce i wszystkiemu, co z nią związane. Dzieci stwierdziły, że jesień to nie tylko pora roku, kiedy drzewa stają się kolorowe a my żegnamy odlatujące do ciepłych krajów ptaki, ale to przede wszystkim czas zbierania plonów w postaci owoców i warzyw czy wielogodzinne wędrówki leśne w celu wypełnienia koszyków grzybami.

Salę zajęć regularnie wypełniały dary jesieni, które można było zobaczyć

i dotknąć – barwne liście i piękne kwiaty zdobiły okna sali, tworząc przytulną atmosferę. Uczniowie zgłębili temat roślin, poznając różne rodzaje liści a także ich budowę. Kwiaty jesienne również przyciągnęły sporo uwagi.

Świetnym pomysłem okazało się wykorzystanie zmysłu smaku, za pomocą którego uczniowie mogli „skosztować jesieni” – mowa o przetworach, którymi każde z dzieci podzieliło się z rówieśnikami w celu degustacji. Dżemy, powidła, kompoty, marynowane warzywa i inne rarytasy z domowych spiżarni smakowały wszystkim bez wyjątku.

Podsumowaniem jesiennego cyklu było krótkie przedstawienie muzyczno-artystyczne dla oddziału przedszkolnego w wykonaniu drugoklasistów. Uczniowie odegrali scenki i zatańczyli przy akompaniamencie instrumentów muzycznych. Przedszkolaki były zachwycone, a młodzi artyści zyskali jeszcze większy zapał do kolejnych działań.