Klasy I-III w dniu 2 czerwca odwiedziły Zamość. Najpierw udaliśmy się Rynek Wielki, gdzie podziwialiśmy piękne kamienice, ratusz oraz pomnik Jana Zamoyskiego. Dzieci miały również czas na zakup pamiątek. Kolejnym punktem wycieczki było zoo, w którym mogliśmy podziwiać egzotyczne zwierzęta. Duże zainteresowanie wzbudziły flamingi, rysie, żyrafy. Poznaliśmy nowe gatunki ptaków, z zaciekawieniem przyglądaliśmy się zabawom małp. Była to ciekawa lekcja przyrody na świeżym powietrzu. Spacerując, bawiąc i ucząc się jednocześnie.
Nasza wycieczka to przede wszystkim miło spędzony czas, integracja grup i klas, niecodzienna lekcja przyrody, poznawanie dziedzictwa kulturowego Polski i niezwykła lekcja historii. Pomimo deszczowej pogody humory wszystkim dopisywały!
