WYCIECZKA – ZAKOPANE 31.05 – 01.06.2023r

W dniach 31.05 – 01.06.2023r. uczniowie klas 5-7 i chłopcy z klasy 8 uczestniczyli w wycieczce turystyczno-krajobrazowej do Zakopanego.

W stolicy Podhala przywitała ich słoneczna pogoda. Kolejką wyjechali na Gubałówkę, skąd podziwiali cudowną panoramę Tatr. Następnie udali się na Krupówki, gdzie kupili sobie różne pamiątki. Z tego miejsca przeszli pod Wielka Krokiew. Wyciąg krzesełkowy był nieczynny, dlatego uczniowie pieszo dotarli do najwyższego punktu tego obiektu. Mimo zmęczenia, dzieci czuły satysfakcję, bo mogły przez chwilę poczuć się jak skoczkowie narciarscy, którzy zasiadają na belce startowej. Z kolei autokarem przejechali do Term Zakopiańskich, gdzie spędzili bardzo miło prawie trzy godziny. Po zregenerowaniu sił udali się do miejsca noclegowego. Tam z pyszną kolacją czekała na nich pani gaździna. Wieczorem wszyscy spotkali się przy ognisku i jedli smaczną kiełbaskę.

Kolejnego dnia uczniowie wyruszyli na szlak do Morskiego Oka. W czasie wędrówki wykazali się bogatą wiedzą z biologii i geografii, za co otrzymali pochwałę od pana przewodnika. Kiedy doszli do schroniska, ujrzeli niezwykłe górskie jezioro i odbijające się w jego wodzie szczyty Tatr. Wycieczkowicze byli zachwyceni tym widokiem. Jednak nadszedł czas powrotu. Dzięki doświadczonemu kierowcy dzieci bezpiecznie wróciły do Górek. Na pożegnanie podziękowały opiekunom za zorganizowanie wycieczki. Wyjazd można uznać za udany.

Opiekunowie dziękują wszystkim uczestnikom wycieczki za kulturalne zachowanie i miłą atmosferę.