NOC BIOLOGÓW

13 stycznia uczniowie klas VI, VII i VIII uczestniczyli w XII edycji ogólnopolskiej akcji Noc Biologów, która w tym roku odbywała się pod hasłem: „Woda – źródło życia – teraźniejszość i przyszłość”.
W wydarzeniu tym, wzięło udział 35 ośrodków naukowych z całej Polski. Nasi uczniowie odwiedzili Karpacką Państwową Uczelnię w Krośnie, gdzie czekało na nich wiele naukowych niespodzianek tj.: warsztaty – „Niezwykłe właściwości wody. Doświadczenia fizyko-chemiczne”, „Lanie wody – poeksperymentuj z cieczą”, „Herbatki ziołowe – lepiej zapobiegać niż leczyć”, „W języku obcym – jak ryba w wodzie”, pokazy – „Smaczny i pachnący zielarski kącik”, „Woda ukryta w pokarmie”, konsultacje – „Jak w prosty sposób poznać zafałszowanie pyłku pszczelego?”, „Domowa hodowla grzybów jadalnych i leczniczych”, quizy – „Znaczenie wody dla zdrowia człowieka”, „Woda i inne żywioły”, wykłady – „Woda w butelce – wszystko co powinniśmy o niej wiedzieć”.

Spotkanie to było dla uczniów niezwykle ciekawą przygodą, podczas której mogli odkrywać tajniki nauk przyrodniczych, pogłębiać swoją wiedzę, rozwijać pasje i kształtować postawy badacza i odkrywcy. Patrząc na zaangażowanie uczniów i ich radość płynącą z wykonywanych doświadczeń można uznać, że spotkanie to na długo pozostanie w ich pamięci.

Bardzo dziękuję Wam drodzy uczniowie za te mile spędzone chwile! Dziękuję również Pani Dorocie Długosz za czas, który nam poświęciła!

Agnieszka Skotnicka