NASZE PRZEDSZKOLE BRAŁO UDZIAŁ W PROJEKCIE BOHATERON

28.10.2022

Nasze Przedszkole brało udział w projekcie BohaterOn – włącz historię! To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Przedszkolaki po pogadance na temat Powstania Warszawskiego przystąpiły do oglądania teatru kukiełkowego pt.: „Niebajka o Powstaniu Warszawskim” przedstawienie w łatwy sposób wyjaśniło dzieciom czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny i co zrobić by móc się nazywać patriotą. Po oglądnięciu przedstawienia wszyscy chętnie przystąpili do pracy manualnej i wykonali flagę Polski, którą pokolorowała oraz wkleili bibułą kotwicę- symbol Polski Walczącej. 

A. Bania