WIZYTA BARTNIKA PANA KRZYSZTOFA BEDNARCZYKA W NASZEJ SZKOLE

W dniu 23 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie z pszczelarzem panem Krzysztofem Bednarczykiem. Była to dla uczniów niezwykle ciekawa lekcja przyrody. W pierwszej części spotkania dzieci miały okazję zdobyć wiele cennych informacji na temat społecznego życia pszczół oraz ich niezwykle ważnej roli, jaką pełnią zarówno w środowisku przyrodniczym, jak i w życiu człowieka. Dowiedziały się również o licznych niebezpieczeństwach, na jakie narażone są obecnie te pracowite owady.

W drugiej części spotkania uczniowie poznali obowiązki wynikające z prowadzenia pasieki oraz poznali tajniki powstawania miodu. W tej części spotkania uczniowie mogli zajrzeć do wnętrza ula, dotknąć plastra miodu oraz produktów pszczelarskich tj.: wosk czy kit pszczeli. Spotkanie zwieńczyły liczne pytania zadawane panu pszczelarzowi przez dzieci.

Ta nietypowa lekcja przyrody przyniosła uczniom wiele radości oraz pogłębiła ich wiedzę. Kto wie…być może ktoś z nich w przyszłości założy własną pasiekę…

Dziękujemy panu Krzysztofowi za miłą wizytę i poświęcony czas.