X KROŚNIEŃSKIM FESTIWALU NAUKI I TECHNIKI

„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie. Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań, na które warto poznać odpowiedzi…”

W dniu 30 maja 2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „X Krośnieńskim Festiwalu Nauki i Techniki” organizowanym przez Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica. Podczas Festiwalu uczniowie mieli okazję obejrzeć interaktywną wystawę i pokazy naukowe przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik z Warszawy, spróbować jazdy samochodem i lotu samolotem przy użyciu symulatorów, pojeździć niezwykłym rowerem, siłą własnych mięśni zaświecić żarówkę, usłyszeć o wielu tajnikach astronomii, mechatroniki i robotyki.

Udział w Festiwalu był dla uczniów naszej szkoły wyprawą w niezwykle ciekawy i fascynujący świat nauki. Był dowodem na to, że można się uczyć poprzez zabawę i niekoniecznie podczas lekcji.