KONKURS „NAPISZ LIST DO…” ROZSTRZYGNIĘTY

„Urok listów nie przeminie, a najprzyjemniejszym momentem zawsze pozostanie niecierpliwe otwieranie koperty”.

Pragnąc ratować zapomnianą już w dzisiejszych czasach formę wypowiedzi jaką jest list, biblioteka szkolna przy współudziale pań polonistek: pani Anny Dudek i pani Elżbiety Wolańskiej- Dereń zorganizowała szkolny konkurs „Napisz list do…”. Na napisanie listu uczniowie mieli tydzień, dokładnie ten tydzień, w którym obchodzony jest Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów.

Każdy list został przez jury wnikliwie przeczytany i sprawdzony pod względem stylistycznym, ortograficznym, językowym itp. Z takich też względów przyznane zostały dwa pierwsze miejsca dla: dla Amelii Graboń- Hafid i Kariny Jonarskiej oraz dwa wyróżnienia dla Filipa Wysogląda i Kamili Wolanin. W konkursie wzięli udział również: Jan Bednarczyk, Julia Superson i Gabriela Śliwiak.

Dziękujemy wszystkim, którzy poddali się urokowi napisania listu. W dobie mediów społecznościowych, gdy praktykowanie sztuki epistolarnej przestało być koniecznością, pisanie listów staje się sztuką w całym znaczeniu tego słowa. W końcu dzięku listom możemy przywrócić jeden z niecodziennych tajemniczych rytuałów.
D. Długosz